Dobrze dobrany stół kuchenny rozkładany to dziś wybór niezwykle ważny do komfortowego urządzenia przestrzeni kuchennej. Nic w tym dziwnego – zazwyczaj nie mamy we współczesnych kuchniach, szczególnie tych w bloku, zbyt wiele miejsca do zagospodarowania. Dlatego też niezwykle ważny staje się dobór mebli niezagracających dostępnego miejsca, a jednocześnie porządkujących nieco konkretną przestrzeń.

Stół kuchenny rozkładany i jego optymalne wymiary to przynajmniej 60 cm szerokości i 40 cm długości – taka przestrzeń niezbędna jest do komfortowego spożycia posiłku przez jedną osobę. Idąc dalej – jeśli decydujemy się na zakup stołu rozkładanego, dobrze byśmy zdawali sobie sprawę z tego, jaki mechanizm zamontowany jest w naszym stole. Stół bowiem rozkładać się może na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest mechanizm najprostszy –stół rozkłada się niczym książka, mając do dyspozycji dwa identyczne blaty. Nowoczesne stoły rozkładać się też mogą symetrycznie i asymetrycznie, poprzez przesunięcie przeciwległych boków. W takich przypadkach występują dodatkowe nakładki, które pozwalają na komfortowe uzupełnienie luki powstałej podczas rozsunięcia blatu. Dodatkowo w zestawie dostępne być też mogą dodatkowe nóżki – tylko w tych przypadkach, w których blat staje się wyjątkowo długi.

Stół kuchenny rozkładany to ogromna wygoda dla inwestorów. Dlaczego? W sytuacjach wymagających znacznego zwiększenia dostępnej powierzchni stołu nie ma nic trudnego w stworzeniu komfortowego miejsca do wspólnego spożywania posiłków. A przy dobrze rozkładanym stole zasiądzie nawet więcej niż 10 osób!