Choć większości z nas meblościanki kojarzą się raczej z minionymi czasami i nieaktualną już modą, to skojarzenie to nie musi być wcale adekwatne do współczesnej rzeczywistości. Okazuje się bowiem, że popularne niegdyś meblościanki, przeznaczone głównie jako wyposażenie pokoju dziecięcego czy młodzieżowego, znów wracają do łask.

Meblościanka to wybór uniwersalny i bardzo wygodny dla rodziców tych dzieci, które nie mają wygórowanych wymagań aranżacyjnych, a chcieliby szybko i sprawnie stworzyć funkcjonalną przestrzeń nie tylko do nauki, ale również do życia na co dzień. Meblościanka posiada nie tylko wbudowane biurko i niezbędne szafki umiejscowione nad nim, ale również dużą dwuskrzydłową szafę z jednej strony oraz najczęściej jednoskrzydłową, z drugiej. Nie jest jednak tak, że w przypadku meblościanek obowiązuje jeden, sztywny sposób projektowania mebli. Te różnią się wieloma aspektami – w gestii kupującego należy wybrać ten model, który najpełniej sprostać może wszelkim oczekiwaniom.

Korzystając z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i stylistycznych okazuje się również, że poszczególne meble tworzące meblościankę nie muszą być ze sobą ściśle połączone. Oznacza to, że zachować można między nimi preferowany odstęp, rozgraniczając biurko od przybocznych szaf. To rozwiązanie jest również cenione przez kupujących, gdyż pozwala na zachowanie większej elastyczności podczas ustawiania mebli przy jednoczesnym zapewnieniu doskonale dobranej kolorystyki i dopasowania materiałowego. W ten sposób meble tworzą zgrabną, estetyczną i funkcjonalną całość.