Są takie wnętrza w każdym domu czy mieszkaniu, które urządza się z ogromną starannością. Pragnie się bowiem zapewnić ich mieszkańcom możliwie jak najlepsze warunki rozwoju czy też wysokiego komfortu przebywania. I takim wnętrzem z pewnością będzie pokój dziecięcy. Jak wybrać meble do niego właśnie, by przez długie lata cieszyły funkcjonalnością i były jednymi z tych ulubionych naszych dzieci? Sprawdziliśmy, które propozycje z rynku meblowego są naprawdę godne uwagi. I musimy przyznać – mamy swoich faworytów!

 

Dostępność zróżnicowanego wyboru mebli wypoczynkowych współcześnie jest ogromna. Dlatego też, myśląc o komfortowym umeblowaniu pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, z uwagi na specjalne potrzeby młodych ludzi, warto dokładnie poznać możliwości dostępne na rynku. Jedynie bowiem wybór odpowiedniego rodzaju mebli może sprawić, że przestrzeń zamieszkana przez młodego człowieka zyska na funkcjonalności i wyrazie. A szczególną uwagę podczas zakupów meblowych warto zwrócić na mały narożnik młodzieżowy. Co takiego sprawia, że pozostaje on meblem tak często wybieranym?

 

Narożnik dla dzieci lub młodzieży to mebel z kategorii tych, które nie zabierają zbyt wiele wolnego miejsca, a do tego również dostępne są w pełnej palecie kolorystycznej i wzorniczej. Dlatego też i zaspokojenie specyficznych potrzeb młodych ludzi nie jest wcale trudne – wybór meblowy jest tak zróżnicowany, że z pewnością każdy młody człowiek znajdzie kolor czy model narożnika idealnie wpasowujący się w jego indywidualne potrzeby.

Co więcej – dziecięcy narożnik jest również meblem bardzo uniwersalnym – z powodzeniem można go ustawić przy ścianie i już od indywidualnych potrzeb użytkownika zależeć będzie, czy zdecyduje się on na narożnik lewo-, czy też prawostronny. Obie możliwości występują na rynku meblowym równie często.

 

Dalej – mały narożnik młodzieżowy wyposażony jest często w wygodną funkcję rozkładania, skrywając w swoim wnętrzu także wygodny pojemnik na pościel. Do tego jest meblem niezwykle wygodnym i zapewniającym duży komfort odpoczynku – także nocnego. Dodatkowo pozostaje również meblem o wyjątkowo odpornej na uszkodzenia czy zabrudzenia konstrukcji. Dzięki temu zaś możliwe staje się jego wieloletnie, sukcesywne użytkowanie.

I jeszcze jedno – narożnik dla dzieci, mimo swojej ogromnej uniwersalności i komfortowych warunków do użytkowania, nie pozostaje meblem drogim. Z tej kolejnej zalety wyboru takiego mebla wypoczynkowego właśnie, cieszą się wszyscy ci, którzy mają okazję i możliwość zakupu do własnego domu czy mieszkania więcej niż jednego narożnika młodzieżowego.

 

A co zrobić żeby jak najlepiej dobrać narożnik dziecięcy do metrażu czy możliwości aranżacyjnych dostępnych w danym pokoju? Przede wszystkim postawić należy na solidne wymierzenie pokoju. Standardowo na miejsce do spania dla dziecka przeznacza się około 140 cm wolnej przestrzeni. Z uwagi jednak na to, że dziecko bardzo szybko rośnie, konieczne stanie się wydzielenie nieco większej wolnej przestrzeni. Pamiętać należy bowiem, że narożnik dziecięcy złożony nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Ale w wersji rozłożonej już będzie raczej zbliżony do miejsca zajmowanego przez typowe, klasyczne łóżko.

 

Co jest ważne przy wyborze narożnika dziecięcego? Oczywiście materiały wykorzystane w procesie jego produkcji. Tu warto więc postawić przede wszystkim na solidną, najlepiej drewnianą konstrukcję. Dzięki temu zyskamy dostęp do mebla solidnego i trwałego na długie lata użytkowania. Do tego warto też zwrócić uwagę na atesty lakierów i farb wykorzystanych przy produkcji narożnika. Z uwagi na zdrowie dzieci, lakiery i farby posiadać powinny certyfikaty gwarantujące antyalergiczność.

I jeszcze jedna sprawa – rodzaj tapicerki. Warto wybierać taką jej kolorystykę i wzornictwo, by nie tylko były antyalergiczne, ale i by nie łapały zbyt mocno zabrudzeń i były łatwe w czyszczeniu. Żaden bowiem brudny mebel nie będzie prezentował się atrakcyjnie wizualnie. A narożnik dziecięcy to jeden z najważniejszych mebli w pokoju dziecka. Ma być więc klasą sam w sobie!